Aby przeglądać tę stronę musisz zaakceptować przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.

Zmiana zasłon na rolety - dlaczego warto?

Posted By: DM rolety w: Blog On:

Urządzając mieszkanie lub dom, prędzej czy później staniesz przed wyborem aranżacji okien. Odgrywają dużą rolę w odbiorze wystroju pomieszczenia, dlatego istotne jest stworzenie przemyślanej kompozycji, która powinna być też funkcjonalna. To okna są przecież źródłem naturalnego światła w pomieszczeniach, którego tak potrzebujemy. Jeśli tu trafiłeś, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy do Twoich okien powinieneś wybrać zasłony, czy rolety...

Urządzając mieszkanie lub dom, prędzej czy później staniesz przed wyborem aranżacji okien. Odgrywają dużą rolę w odbiorze wystroju pomieszczenia, dlatego istotne jest stworzenie przemyślanej kompozycji, która powinna być też funkcjonalna. To okna są przecież źródłem naturalnego światła w pomieszczeniach, którego tak potrzebujemy. Jeśli tu trafiłeś, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy do Twoich okien powinieneś wybrać zasłony, czy rolety. Jedno i drugie będzie służyło moderowaniu dostępu światła oraz ochronie prywatności domowników. My podpowiadamy: warto zdecydować się na zmianę zasłon na rolety!

Spójny wystrój pomieszczenia

Dzięki roletom łatwiej będzie Ci zaaranżować pomieszczenie. Ich nowoczesna prostota i minimalizm temu sprzyjają, a jeśli wolisz bardziej zdobione wnętrza, możesz postawić na przykład na weneckie i austriackie wyróżniające się przepychem i elegancją. W przeciwieństwie do zasłon, nowoczesne modele nie wymagają wymiany i prania co kilka tygodni, ponieważ nie brudzą się tak szybko i nie zbierają dużej ilości kurzu; raz zainstalowane posłużą Ci przez długi czas. Nie będziesz musiał też montować żadnych karniszy ani zaczepów na tkaniny, które zabierają cenne miejsce na ścianach i generują dodatkowe koszty.

Praktyczność rolet

Istotna jest tutaj kwestia regulowania dostępu światła, a więc i regulowania temperatury - to rozwiązanie znacznie to ułatwia! Przesuwając roletę możesz decydować, ile słońca wpuścisz do pomieszczenia. Szczególnie funkcjonalne są modele plisowane (plisy), które można dowolnie rozwijać i zmieniać ich położenie na oknie, zarówno od dołu, jak i od góry. Natomiast zasuwając zasłonę - szczególnie ciemną mocno odcinasz dostęp światła zawsze w tym samym miejscu i z taką samą mocą.

Porzuć zatem nieco staromodne zestawy ciężkich zasłon na rzecz nowoczesnych rolet! Znajdziesz je w naszej ofercie, chętnie również doradzimy Ci w wyborze. Ich rodzajów, kolorów i materiałów, z jakich mogą być wykonane jest tak dużo, że z pewnością zakupisz idealny model dostosowany do potrzeb Twojego mieszkania lub domu.

Related by Tags

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień